Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków


 

Już 1 lipca rozpocznie się proces składania deklaracji do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków, który ma na celu zebranie wszystkich danych dotyczących źródeł ciepła i spalania paliw w budynkach mieszkalnych i niemieszkalnych. Każdy budynek, który posiada źródło ciepła lub spalania paliw do 1 MW należy zgłosić wypełniając odpowiednią deklarację. Obowiązek ten spoczywa na właścicielu/zarządcy budynku.

Deklarację dotyczącą źródła ciepła i spalania paliw, które zostało uruchomione przed 1 lipca 2021 r. należy złożyć w terminie 12 miesięcy. Dla nowego źródła ciepła, które zostało uruchomione po 1 lipca 2021 r., deklarację należy złożyć w terminie 14 dni od dnia jego uruchomienia.

Deklarację można złożyć:

  1. w formie elektronicznej, na stronie www.zone.gunb.gov.pl, aby to zrobić, trzeba posiadać profil zaufany lub podpis elektroniczny;
  2. w formie papierowej – wypełniony dokument można wysłać listem albo złożyć osobiście w Urzędzie Miasta Sieradza – WZÓR DEKLARACJI.

Dodatkowe informacje nt. Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków dostępne są na stronie internetowej Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego.

Informacja wytworzona przez:
Jacek Potakowski
email: j.potakowski@umsieradz.pl
, w dniu:  30‑06‑2021 14:38:32
Informacja wprowadzona do BIP przez:
Jacek Potakowski
email: j.potakowski@umsieradz.pl
, w dniu:  30‑06‑2021 14:38:32
Data ostatniej aktualizacji:
30‑06‑2021 14:45:25
Ilość wyświetleń:
Trwa wczytywanie
Wczytywanie danych...
Lp. Rodzaj zmiany Data aktualizacji Wytworzono przez Wprowadzono przez Akcje
Wczytaj kolejne wersje artykułu
Pokaż archiwalne komunikaty publikowane na tej stronie